1. Bacak estetiğinde kullanılan yağlar erir mi ?

Yağ enjeksiyonunun farklı çeşitleri var. Doğru atravmatik teknikle ve özellikle kök hücreden zengin bir karışım ile  bacağa enjeksiyon yapılırsa başarısı oldukça yüksek bir işlemdir. Bazen erken dönemde ödemin gitmesi yanlış bir şekilde yağ erimesi olarak algılanabiliyor.

2. Yağ hücrelerinin tutması için neler yapılabilir ?

Sigara olumsuz nedenlerden birisi. Onun dışında işlem sonrası kilo kayıpları etkiliyor. Yaş arttıkça özellikle elli yaşından sonra başarı düşüyor.

3. Kök hücre ile yağ enjeksiyonu arasında ki fark nedir ?

Bir ilacın içinde ki etken madde ile kök hücreyi benzetebiliriz. Kök hücre yağın içinde bulunur. Fazla olması yağın tutma yüzdesini arttırır. Bir takım cihazlar ile kök hücrece zengin yağ hücresi kokteyli hazırlanabilir. Bu zengin kokteylin bacak estetiği amacıyla yapılması durumunda başarı artacaktır.

4.  Eksersizle çarpık bacaklar düzelir mi ?

Büyüme çağında eksersizle  çok daha iyi hale gelebilir. İskelet gelişimi oturduktan ve yağ dağılımları oluştuktan sonra eksersizin etkisi kaslar üzerine var. Bu duruşun daha iyi olmasını sağlar. Bu tür eksersizleri  çarpık ya da parantez bacak operasyon sonrası programa dahil etmek başarıyı arttırı

5.  Bacak silikonu zararlı mı ?

Bacak estetiğinde kullanılan silikon CE ve FDA onaylı  medikal silikon ise oldukça güvenli. Meme de bile silikonun artık güvenilir olduğu kabul edilmiştir. Bacakların fonksiyonuna herhangi bir zararı olmaz. Silikonun yerleştirildiği bölge sessiz bir bölgedir.

5.  Sıkı çorap yağı eritir mi ?

Yanlış çorap yağ enjeksiyonu sonrası bacak şekline zarar verebilir ve aşırı gevşek ya da aşırı sıkı çorap etkileyebilir.

6.  Kilo versem yağlar erir mi ?

Bacak estetiğinde kullanılan yağların tutan bölümü kilo alıp vermelerden etkilenir Sonuç olarak canlı hücreler. Ancak ciddi kilo kaybında bile bacaklar eski haline dönmez.

7. Bacak silikonunun tipleri nelerdir ?

Temel olarak iki tipi var.  Montellano adı verilen asimetrik tip ve Glicenstein adı verilen simetrik tip. Tipler arası seçim amaca göre değişir. Parantez bacak düzeltme, bacak kalınlaştırma, bascak üst bölümü kalınlaştırma ya da bacak orta bölümü kalınlaştırma gibi farklı amaçlar vardır.

 

Bacak silikon tipleri seçimi amaca göre değişir.

Bacak silikon tipleri seçimi amaca göre değişir.

Bacak silikon tipleri seçimi amaca göre değişir.

Bacak silikon tipleri seçimi amaca göre değişir.

8.  Operasyon yaptığınız hastaların fotoğraflarını maille gönderirmisiniz ?

Hasta fotoğraflarını bir başkasıyla paylaşmak etik olmayacağı gibi yasal da değildir.Hasta fotoğraflarını muayeneniz sırasında doktorunuz bilgilendirme amaçlı sizinle paylaşacaktır. Bu fotoğraflar size ancak dolaylı bilgi verir. Herkesin sorunu  kişiye özeldir, elde edeceği sonuç da kişiye özel olacaktır.

9. Çocuk felcine bağlı bacak sorunlarındakullanılan silikonlar farklı mı ?

Estetik amaçlı silikonlar çocuk felcine bağlı durumlarda da kullanılabilir. Ancak bu duruma özel ayrı silikon protezlerde mevcut. Doku genişletici silikonlar olarak geçen bu silikon işlemleri ilk seans da kullanılır. İkinci seansta estetik amaçlı silikonlara geçilir.

Çocuk felci için bacak siilikon işlemi iki aşamalı olabilir.

Çocuk felci için bacak siilikon işlemi iki aşamalı olabilir.

10. Kişiye özel silikon bacak protezi yapılıyor mu ?

Evet, bu mümkün. Ancak kullanılan malzeme solid silikon olduğu için, daha çok baldır kası yapmak isteyen erkekler ya da vücut geliştiriciler için uygundur.