Estetik cerrahide fiyat konusu hassas etik konulardan birisidir.

Bacak estetiği fiyatlarını  sorunun tipi, derecesi, uygulanacak teknik ve hastane seçimi belirler. Hafif derece parantezliği olan bir bacak ile ileri derece parantezliği olan bir bacak arasında fiyat farkı olacaktır. Bunun nedeni ileri düzey parantez bacakta silikon kullanımı da gerekli olduğundan hücre enjeksiyonları, superdry yağ alma yanında silikon uygulama ve malzeme ücretlerinin de eklenmesidir. Hatta bazı durumlarda botoks kullanımı ile kasları şekillendirme de gerekli olabilir ki bu ek bir maaliyet artışı anlamına gelir. Özetle bacak estetiği ücretleri kişiye özeldir.

Seçilecek hastane  sağlıklı bir kişide bu tür işlemler için sonucu etkilemez. Sadece kişisel konforla ilgili farklılıklar oluşur. Bu nedenle ekonomik bir ücretlendirme istenmesi durumunda butik hastane tercihi daha mantıklı olacaktır.

Konuyu ticari bir boyuta indirgememek  ve   hasta-hekim arasında ki iletişime zarar vermemek önemli bir konudur. Bu nedenle ticari bir ürün alırken normal olan davranış modelleri dışında bir tarzla yaklaşım hasta-hekim iletişimini destekleyecek ve olumlu olarak geri dönecektir.

Görüşme öncesi bazı durumlarda yaklaşık bir maaliyet çıkarmak mümkün olabilir. Bunun için sorunlu bölge fotoğraflarının incelenmesi yararlı olacaktır.