Çarpık bacak ahmet karacalar

Çarpık bacakların tedavisinde kök hücreden zengin yağ hücresi


Çarpık bacak
dendiğinde ilk akla gelen parantez bacaklardır.  Ayakta topuklar birbirine dokunduğu zaman dizlerin açık kaldığı duruma gerçek dışa çarpık bacak denir.   Ancak bunun tipleri ve derecesi vardır. Büyüme çağından sonra kemikleri düzeltmek oldukça zahmetli ve uzun süren tedavi yöntemleridir.    Bunun yerine kök hücreden zengin yağ hücresi  kullanımı eğrilikleri kamufle ederek çarpık bacak sorununda oldukça iyi sonuçlar verilebilir.

X bacak, asimetrik bacak, ince bacak , ince ya da çarpık ayak bileği yine bu hücrelerin kamuflaj ile iyi bir tedavi yöntemi olduğu durumlardır.

Superdry  teknikle eğriliği arttıran yağ birikimlerini kansız bir şekilde alıp  bunu da kök hücreden zenginleştirerek kamuflaj yapmak mümkün.

Çarpık bacak düzeltilmesi  bir yanılsama ile kişinin boyunu uzun gösterir.Tek renk giyinme bir bayanı nasıl uzun gösteriyorsa, üstü farklı biçimde altı farklı biçimde bacaklar   kısa görünür. Bu nedenle üst bacak ve alt bacağın birbirine uyumlu hale getirilmesi bacakları daha uzun gösterecektir.

Dikey hatlar  her zaman yatay çizgilere göre göze daha uzun görünür. Bacak konturlarında aşırı girinti ve çıkıntıların olması bacağı kısa gösterir. Bu nedenle zarif bir şekilde akışkan hatların oluşturulması bacağı uzun gösterir.

Fazla kilo kişiyi  nasıl daha kısa boylu gösteriyorsa, kalın bacaklar da olduğundan kısa gözükür. Bu nedenle bacak hatlarının düzeltilmesi daha akışkan haşe getirilmesi kişinin boyunu uzun gösterir. Bir diğer önemli ayrıntı ise,  özgüvenle uzunluk arası ilişki.  Bacak estetiği sonrası artan özgüven artışı kişiyi olduğundan daha uzun gösterecektir.

Yağ dokusu en zengin ve kolay kök hücre kaynağıdır. 150 cc yağda 1 milyon uykuda kök hücre yer alır. Aynı miktarda ki kemik iliğinin 1000 katı kadar kök hücre bulunur.

Liposuction, ultrasonik liposuction ya da lazer liposuction  ile alınan yağlar kullanılamaz. Yağların alınması için düşük basınç ve belirli bir incelikte  kanüller gerekir. Bu arada yağ dokusuna kimyasal ve mekanik başka travmalarda olmamalıdır. Yağ dokusu içinde kan bulunması pek çok açıdan hücre kalitesini ve sonucunu bozar.  “No-touch”  yöntemi yağların bu tür travmalardan uzak bir şekilde alma şansı veriyor.  Yağ hücresi alınma yanında saflaştırılma basamağı da çok önemlidir. Saflaştırma hem hasarsız hem de etkinliği yüksek olmalıdır.  Bu elde edilen hücreler arasında bol miktarda kök hücre bulunur. Yine de alım sırasında kök hücrelerin bir kısmı yerinde kalır.  Elde edilen kokteylin kök hücrece zenginleştirilmesi bedendeki formüle yakın hale getirilmesi için bir zenginleştirilme işleminden geçmesi gerekir. Bu zenginleştirme işlemi santrifüj ve bir enzim gerektirir.  1-2 saat süren bu işlem sonunda elde edilen kök hücreler yağ hücreleri ile uygun oranlarda karıştırılıp fizyolojik bir formül elde edilir.